Вітаю Вас у своєму блозі! Буду рада, якщо матеріали блогу стануть Вам у нагоді! Змінюємо освіту та світ на краще! Geography is too important to be left to geographers! Я-Ірина Балжі, працюю у ЗЗСО І-ІІІ ступенів с-ща Керменчик Старомлинівської сільської ради Волноваського району Донецької області.

Будь у русі, не зупиняйся,твори,пізнавай світ!

четвер, 24 червня 2021 р.

АТЛАС адміністративно-територіального устрою України :новий районний поділ та територіальні громади Київ - 2020 .

Урок03 Практичне заняття No 2 «Ознайомлення з простим обладнанням для природничо-наукових спостережень та дослідів» Презентація

Урок 05 Узагальнення знань з теми «Вступ»

Урок 03 Практичне заняття No 2 «Ознайомлення з простим обладнанням для природничо-наукових спостережень та дослідів».

Урок 02 Методи вивчення природи. Конспект.

Урок 01 Вступ. Науки, що вивчають природу.Конспект.

вівторок, 22 червня 2021 р.

Урок02 Методи вивчення природи_Презентація

Урок 02_.Практичне заняття No 1 «Ознайомлення з довідковими виданнями з природничих наук різних типів»

Урок02_Практичне заняття No 1 «Ознайомлення з довідковими виданнями з природничих наук різних типів:..."

Урок01_Вступ. Науки, що вивчають природу_Мікс(презентація, відео, відеогра)

ОНлайн-ресурси для навчання географії, створення дидактичних завдань.

Онлайн-ресурси при навчанні географії

вівторок, 15 червня 2021 р.

Ґрунти та рослини прерій

 

Цікава демонстрація порівняння кореневої системи трави прерії до сільського господарства. Видалення трави призвело до пориву днів, коли настала посуха.

СТОП булінг! (тестування за матеріалами конкурсу порталу На Урок)

 


Тест  "СТОП булінг "!

Сільське господарство України






середа, 9 червня 2021 р.

Проблема дефіциту водних ресурсів в Україні.

 

 Давайте  немного о воде.
Если этот текст заставит вас беречь воду и закрывать кран, когда чистите зубы - это уже хорошо. Потому как с водой у нас все плохо, пусть это и не сильно ощущается.

Начнём с общей статистики объема питьевой воды на душу населения. Тут мы в мире на 125 месте, между африканскими Чадом и Суданом. Запасов воды у нас меньше в 20 раз чем, к примеру, в Швеции.

Последние годы максимально упал уровень подземных вод. В колодцах и скважинах по всей стране пропадает вода.

В некоторых регионах уже катастрофически начинает не хватать воды. Например, в прошлом году в Житомире фиксировали дефицит воды на уровне 70%. Там пришлось прибегать к экстренным методам: насосами качать реку в другую сторону чтобы наполнить водохранилище.

Большинство наших водоканалов строились еще в прошлом или позапрошлом веке. Модернизация на многих проводилась еще в советское время. В результате, больше 20 водоканалов у нас есть ТОП-загрязнителями водных ресурсов - на уровне с металлургическими заводами.

Реки пересыхают: только за годы независимости в Украине исчезло более 10 000 малых рек. Проехав по стране, и глядя на высохшие русла реки - становится страшно. Есть мостик, камни, тарзанка, русло - ну а самой реки нет. Ощущения, как в Припяти.

Если же мы позиционируем Украину как страну с мощным агропромышленным комплексом - должны понимать, что при недостатке воды деградируют знаменитые черноземы. Более 80% пахотных земель сейчас имеют дефицит влаги, ресурс плодородия почв стремительно сокращается.

Вода уже пополнила ряд ресурсов, наряду с нефтью и золотом, торгующихся на Wall Street. Рынок фьючерсов на воду будет только расти. Первые контракты выставила на продажу CME Group Inc. Цена за 1 метр кубический воды - около 0,4 долларов.

Последние 3 недели по всей стране идут дожди, что для водного баланса, конечно, хорошо. Пополняются реки. Но высохшая почва жадно поглощает воду - и та уходит, в прямом смысле, как в песок. Кроме того, прогнозируется, что в июле-августе, вероятно, дожди сменятся аномальной жарой, которая снова уменьшит водный баланс.

Я слышал, что на последнем заседании СНБО, Президент остался недовольным результатом по отчету о состоянии водного баланса в стране. Это радует, поскольку на данную проблему начали обращать внимание.

Что нужно делать? Государству нужна целая стратегия и серьёзные реформы. А людям новые современные привычки.

Пока напишу просто - берегите воду. Вода - это жизнь, нам она в будущем ещё очень пригодится.

Nature Soundmap - звукові пейзажі та звуки дикої природи нашої планети.

 

Nature Soundmap - звукові пейзажі та звуки дикої природи нашої планети.

 Nature Soundmap - це некомерційний проект, спрямований на обмін найкрасивішими та надихаючими звуками природи. За допомогою нашого веб-сайту Ви підвищите обізнаність про місця існування та види, що перебувають під загрозою зникнення, та забезпечити цінний ресурс для шкіл, освітян та природоохоронних організацій.

Група професійних звукозаписувачів з усього світу співпрацювали над розробкою Nature Soundmap - приємного та інтерактивного способу вивчення природних звуків нашої планети. Поєднуючи якісні польові записи та новітні супутникові знімки, проєкт об’єднує деякі найкрасивіші, цікаві та надихаючі звуки природи. Пориньте у пульсуючий хор комах у тропічному лісі Борнео або підніміться на Гімалаї та розслабтеся під мелодії співу птахів на альпійській галявині. Використовуйте Nature Soundmap, щоб відкрити чудові звукові пейзажі та звуки дикої природи нашої планети.



ПЕРЕХОДЬ ЗА КОДОМ
- опинись в любому куточку нашої планети та прислухайся!





понеділок, 7 червня 2021 р.

Як змінилася Земля за останні 37 років-відео


Відео: як змінилася Земля за останні 37 років 

Google додав у свій сервіс Планета Земля доступну всім функцію перегляду 3D-таймлапсів: можна побачити, як змінювався світ за останні 37 років. Для цього фахівці об'єднали понад 24 млн супутникових знімків. У короткому відео можна побачити масштаб змін в контексті міст і ландшафтів.

На думку компанії, новий формат зможе показати користувачам, як змінювався світ, і змусить задуматися про його майбутнє, коли вони побачать на власні очі, як людство вплинуло на міста і ландшафти.


 

четвер, 3 червня 2021 р.

Професійний стандарт учителя – документ

 

Професійний стандарт учителя – документ

Динамічна Періодична система

Динамічна Періодична система 



 

Екзопланети. Історія пошуку невідомих світів та методи досліджень екзопланет.

 

Екзопланети.

 Історія пошуку невідомих світів

 та методи досліджень екзопланет.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ГЕОГРАФІЇ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ 2021 РОКУ

середа, 2 червня 2021 р.

ЗНО по Історіі України. Повторюємо дати,події, персоналії тощо (відповіді на картки)

Картки : дати,персоналії,події

Диплом Тарасьєв Богдан

Диплом Гринчук Роман

Результати ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з географії Сумський держпедінститут 11 клас

Характеристика учня -зразки .рекомендації

вівторок, 1 червня 2021 р.

Все про ЗНО з географії 2021

 

Все про ЗНО з географії 2021

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати географію для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з географії визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з географії, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з географії для закладів загальної середньої освіти.

Сертифікаційна робота з географії налічує 54 завдання різної форми: з вибором однієї правильної відповіді (36 завдань), на встановлення відповідності (6 завдань), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (6 завдань).

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з географії за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи).

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали географію для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з географії буде оголошено до 30 червня.

ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

🔽ЗАВАНТАЖИТИ🔽

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ГЕОГРАФІЇ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ 2021 РОКУ