Тема.
Німеччина
Мета:
сформувати в учнів уявлення про Німеччину після Першої світової війни; створити
умови для розуміння причин та наслідків приходу до влади нацистів;
проаналізувати внутрішню політику часів Веймарської республіки та нацистів;
визначати особливості нацистського режиму в Німеччині; розглянути події в
Німеччині після Першої світової війни; розвивати увагу, пам'ять, мислення,
вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження;
удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичною картою;
формувати інтерес до вивчення теми.
Очікувані
результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
називати дати, пов’язані з темою уроку показувати на карті нові кордони Німеччини; аналізувати внутрішню політику часів Веймарської республіки та нацистів ;характеризувати процес встановлення диктатури А. Гітлера в Німеччині.
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання:
підручник, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд.
План і перебіг уроку
I.
Організаційна частина.
II.
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних
знань.
1. Історичний диктант.
2) На виборах у листопаді 1919 р. перемогу отримали… (соціалісти).
3) Італійський фашизм виник у … (1919 р.)
4) У листопаді 1921 р. фашисти створили… (Національну фашистську партію).
5) Її очолив… (Беніто Муссоліні).
6) «Похід на Рим» відбувся … (27 жовтня 1922 р.)
7) З 1925 р. гаслом фашистів стало… («Усю владу фашистам!»)
8) «Хартію праці» було прийнято у… (1927 р.)
9) У 1929 р. Муссоліні уклав з Папою Римським… («Латеранський конкордат»).
10) Італію було проголошено імперією… (9 травня 1936 р.)
11) «Сталевий пакт» закріпив союз Італії з… (Німеччиною).
12) У квітні 1939 р. Італія окупувала… (Албанію).
2. Взаємоперевірка.
3. Робота з історичною картою.
-
Проаналізуйте
історичну карту.
-
Покажіть на карті об’єкти агресії фашистської Італії.
-
Покажіть кордони Італії станом на 1939 р.
III.
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та
мети уроку.
1. Вправа «Вірю – не вірю».
-
Позначте
правдиві, на вашу думку, твердження зеленим кольором, хибні – червоним.
·
Адольф Гітлер був ув’язнений через пиво.
+
·
Адольф Гітлер
став автором своєрідної «біблії» нацистів. +
·
У 1922 р. у Німеччині нулі на банкнотах домальовували банки. +
·
Свою державу А. Гітлер називав Третій світ. –
·
«Кришталева ніч» - це масові пограбування нацистами євреїв. +
IV.
Вивчення нового матеріалу.
1. Робота в парах.
-
Користуючись
текстом підручника на с. 53, викресліть неправдиві наслідки Першої світової
війни для Німеччини.
·
Великі
демографічні втрати.
·
Від
грипу-«іспанки» померло майже півмільйона осіб. –
·
Втрата Ельзасу,
Лотарингії, Саарських шахт, Західної і частини Східної Пруссії тощо, а також
колоній.
·
Повернення
Ельзасу та Лотарингії, багатих на залізну руду і вугілля. –
·
Нарощення
потужності металургійної промисловості. –
·
Сума репарацій
становила 132 млрд золотих марок.
·
Розруха в
промисловості та сільському господарстві.
·
Дорожнеча,
голод.
·
Зростання
робітничого руху.
2. Кероване читання (с. 54 – 55 підручника).
-
Опрацюйте текст підручника та виконайте завдання.
1)
Запишіть
конспект, користуючись шаблоном.
Листопадова революція
Хронологічні межі: 1918 – 1919 рр.
Причини: соціально-економічна криза, відсутність дієвої влади,
національне приниження у наслідок поразки Німеччини.
Початок: повстання військових моряків у місті Кілі.
2) Виправте помилки.
·
Вибори до
Установчих зборів у місті Веймар ініціювали ліворадикальні сили.
·
Веймарська
конституція закріпила в Німеччинні монархію.
·
Окупація
Францією та Італією Руру майже не позначилася на економіці
Німеччини.
·
Густав Штреземан
очолював Робітничу партію Німеччини.
·
«Пивний путч»
став причиною падіння влади Націонал-соціалістичної робітничої партії
Німеччини.
3. Перегляд відеоролику.
-
Перегляньте відеоролик.
-
З якою метою Гітлер захопив заручників у пивній в Мюнхені?
-
До чого призвів «Пивний путч»? Чому?
4.
Самостійна робота з текстом
підручника.
-
Користуючись
текстом підручника, визначте відповіді на запитання.
·
Як «план Дауеса» влинув на економічне становище Німеччини?
·
Чому економічна криза стала кризою Веймарської республіки?
·
Які методи обрав Гітлер для отримання влади?
5. Робота в малих групах.
-
Опрацюйте текст
підручника (с. 56 – 59) та виконайте
завдання.
1-ша група – скласти хронологію подій, які привели А. Гітлера до одноосібної влади в Німеччині.
2-га група – скласти кілька запитань до тексту.
3-тя група – скласти перелік заходів А. Гітлера після встановлення його одноосібної
влади.
-
Що передбачав указ «Про охорону народу і держави»?
-
Коли відбулася «ніч довгих ножів»? (30 червня 1934 р.)
-
З якою метою її було здійснено?
-
Яке гасло поширилося з приходом до влади А. Гітлера? («Один народ, одна держава, один вождь»)
-
З якою метою було створено гестапо?
-
Як нацисти називали свою державу? (Третій рейх)
-
Охарактеризуйте внутрішню політику Третього рейху.
V.
Узагальнення та систематизація знань.
1. Робота з історичною картою.
-
Проаналізуйте
історичну карту.
-
Порівняйте
кордони Німеччини на початку Першої світової війни, після Першої світової війни
та кордони Третього рейху.
- Покажіть на карті атласу об’єкти територіальної експансії Німеччини в 1935 – 1939 рр
2.
Доповніть речення.
·
Після Першої світової війни Німеччина…
·
Листопадова революція тривала…
·
Веймарську конституцію було прийнято…
·
Вождем НСДАП з 1921 р. став…
·
А. Гітлер став популярним унаслідок…
·
А. Гітлер став одноосібним правителем Німеччини…
·
У внутрішній політиці Третього рейху переважали…
VI.
Підсумки уроку.
1. Вправа «Вірю – не вірю».
-
Перевірте, чи правильно ви позначили твердження на початку уроку.
·
Адольф Гітлер був ув’язнений через пиво.
+
·
Адольф Гітлер
став автором своєрідної «біблії» нацистів. +
·
У 1922 р. у Німеччині нулі на банкнотах домальовували банки. +
·
Свою державу А. Гітлер називав Третій світ. –
·
«Кришталева ніч» - це масові пограбування нацистами євреїв. +
VII.
Інструктаж з домашнього завдання.
1.
Опрацюйте § 12 підручника.
Немає коментарів:
Дописати коментар